Autosedačky 379 produktov

K dispozícii máme širokú škálu  autosedačiek, podsedákov, doplnkov do autosedačiek a cestovných potrieb. Autosedačky od viacerých popredných značiek ako sú Avionaut, Nania, Coto Baby a iné s isofix aj bez isofix.

Podkategórie

 • Detské autosedačky

  Viac ako 100 modelov autosedačiek v ponuke s expresným dodaním. moderné autosedačky s isofix aj bez isofix od viacerých popredných výrobcov za super ceny.

  Kým dieťatko vyrastie nebude potrebovať len jednu autosedačku.  Vaša ratolesť bude potrebovať minimálne tri typy autosedačiek. V prvom roku života vaše dieťatko bude potrebovať takzvané vajíčko, ktoré sa do auta inštaluje v proti smere jazdy a dieťa je v polosede. Od 1 roku do 4 rokov bude potrebovať klasickú autosedačku, ktorá sa inštaluje v smer jazdy.  A nakoniec bude potrebovať od 4 rokov do 12 rokov veľkú autosedačku alebo takzvaný sedák. Okrem týchto troch základných typov v dnešnej dobe sa podľa normy ECE R44/04 detské autosedačky delia na päť kategórii podľa hmotnosti dieťaťa: kategória 0, kategória 0+, kategória1, kategória 2, kategória 3.

  Kategória 0: Táto kategória autosedačiek sa používa pre novorodeniatka a deti do prvého roku s hmotnosťou do 10 kg. Sú to takzvané vajíčka, sú ľahko prenosné a často majú výplne aby bolo bábätko správne tvarované.  Bábätko v ňom môžete bez prebudenia komfortne prenášať. Môžu byť montované len v proti smere jazdy a dieťa je upevnené väčšinou päťbodovým bezpečnostným pásom.

  Kategória 0+: Je učená pre deti vo veku do 2 rokov s maximálnou hmotnosťou 13 kg. Tiež musí byť zásadne namontovaná v proti smere jazdy. Veľkou výhodou tohto typu autosedačky je, že svoje dieťatko môžete ľahko prenášať či už pri cestovaní alebo pri každodenných nákupoch a tiež ich môžete samozrejme využiť aj doma ako lehátko pri kŕmení. Niektoré typy kočíkov sa dajú upevniť aj na podvozok kočíka. Pri výbere tejto autosedačky nesmiete zabudnúť aj na to, že by mala mať zvýšené a zosilnené bočnice okolo hlavičky a mala by mať výškovo nastaviteľné pásy s centrálnym nadstavením.

  Kategória 1: Je určená deťom od deviatich mesiacov do štyroch rokov s hmotnosťou od 9 do 18kg kde už dieťa začína samé sedieť, ale ešte stále potrebuje oporu.  Tieto autosedačky sa väčšinou upevňujú na zadné sedadlá v smere jazdy, ale keď je dieťa ešte malé, autosedačka môže byť upevnená aj v proti smere jazdy. Výhodou je, že sú vyššie a dieťa tak vidí von oknom. Mali by byť povinne vybavené nastaviteľným bezpečnostným pásom v oblasti rozkroku. Dieťa je väčšinou pripútané päťbodovými pásmi s centrálnym uťahovaním. Ľahko sa upevňujú do auta a veľmi dobre držia na sedačke. Môžete k nim prikúpiť či už držiak na pitie alebo hrací pultík.

  Kategória 2: Je prispôsobená deťom od veku od troch do šiestich rokov s hmotnosťou od 15 do 25 kg. Upevňujú sa v smere jazdy na zadné sedadlá a v týchto autosedačkách deti už nemajú vlastné pásy a preto sa upevňujú klasickým trojbodovým bezpečnostným pásom, ktorý je umiestnený v aute. Dieťa je v tomto veku pomerne už dosť vysoké, preto sú lepšie tie autosedačky, ktoré sú vybavené dostatočnou podperou hlavovej časti.  Tiež je dobré keď je polohovateľná kvôli pohodlnejšiemu spaniu. Ku všetkým autosedačkám tejto kategórii je dobré dokúpiť polstrovanie na autopás. 

  Kategória 3: Táto kategória je určená pre deti vo veku 5 do 12 rokov s hmotnosťou od 22 do 36 kg, respektíve do 150 cm. Montujú sa na zadné sedačky v smere jazdy. Autosedačka sa skladá z opierky hlavy, opierky chrbta a podsedáku, ktorý možno používať samostatne len u tejto kategórii. Niektoré sedačky majú nastaviteľnú šírku sedadla i opierky chrbta a možno ich naklápať. Súčasťou niektorých typov sú aj opierky na ruky. Väčšinou však dieťa od 25kg nechce autosedačku ale len podsedák, ktorý je používaný spolu s trojbodovým bezpečnostným pásom v aute. Pás je vedený tak ako u dospelých - v oblasti panvy a cez kľúčnu kosť - nie na krku.

 • Podsedáky

  Podsedáky patria do 2 a 3  kategórie, čiže sú pre deti od 15 do 36 kg, alebo od 22 do 36 kg. Pätnásť kilogramov majú deti približne od 4 rokov, no veľa detí túto hranicu dosiahne aj v skoršom veku. No deti do 6 rokov nemajú dostatočne pevné svlalstvo ani kostru, na to aby vydržali náraz len pri bezpečnostným pásom pre dospelých zabudovaný v aute. Celá autosedačka dieťatko drží predsa pevnejšie a ten náraz zjemní. V dnešnej dobe už však deti v autosedačke sedieť nechcú a tešia sa na ten deň, kedy sa budú môcť zapnúť ako dospelý, pásom v aute. Prechodným riešením však môže byť podsedák.

  Podsedák je lacnejšia varianta ako autosedačka. Výhodou je tiež, že je spratnejší, ľahšie sa montuje a prenáša z auta rodičov napríklad do auta starých rodičov. Tiež ak máte tri deti nie je ľahké dozadu zmestiť 3 autosedačky. Preto sa to dá vyriešiť podsedákmi pre staršie deti. Ďalšou výhodou je, že sa s nimi ľahko manipuluje, montuje, prenáša

  Nevýhodou je však, že dieťa nechráni tak dostatočne pred nárazom zboku. V dnešnej dobe je veľa nárazov pri nehodách zboku. Podsedák nemá opierku hlavy a krku ani chrbta a nemá ani bočné steny. Lepšie je keď je podsedák umiestnený vzadu v strede no podmienkou je trojbodový pás, čo pri moderných autách je to už samozrejmosťou. Ďalšou nevýhodou je, že sa dieťa zvykne na dlhších cestách mrviť a podsedák sa im často posúva dopredu. Nie je to pohodlné a hlavne ani bezpečné.

 • Doplnky k autosedačkám

  Doplnky k autosedačkám ako sú pláštenky, striešky, nadstavce, nové poťahy a iné.  Doplnky, ktoré Vám uľahčia život pri používaní autosedačky. 

 • Doplnky do auta

  Tienidlá s detským motívom , organizér na sedadlo či ochranná krytka na bezpečnostné pásy. Doplnky do auta, ktoré sa zídu ak máte malé deti.

na stranu
Zobraziť 1 - 24 z 379 položiek
Zobraziť 1 - 24 z 379 položiek

Follow us on Facebook