Filter produktov

Detské autosedačky 322 produktov

Viac ako 100 modelov autosedačiek v ponuke s expresným dodaním. moderné autosedačky s isofix aj bez isofix od viacerých popredných výrobcov za super ceny.

Kým dieťatko vyrastie nebude potrebovať len jednu autosedačku.  Vaša ratolesť bude potrebovať minimálne tri typy autosedačiek. V prvom roku života vaše dieťatko bude potrebovať takzvané vajíč...

Viac ako 100 modelov autosedačiek v ponuke s expresným dodaním. moderné autosedačky s isofix aj bez isofix od viacerých popredných výrobcov za super ceny.

Kým dieťatko vyrastie nebude potrebovať len jednu autosedačku.  Vaša ratolesť bude potrebovať minimálne tri typy autosedačiek. V prvom roku života vaše dieťatko bude potrebovať takzvané vajíčko, ktoré sa do auta inštaluje v proti smere jazdy a dieťa je v polosede. Od 1 roku do 4 rokov bude potrebovať klasickú autosedačku, ktorá sa inštaluje v smer jazdy.  A nakoniec bude potrebovať od 4 rokov do 12 rokov veľkú autosedačku alebo takzvaný sedák. Okrem týchto troch základných typov v dnešnej dobe sa podľa normy ECE R44/04 detské autosedačky delia na päť kategórii podľa hmotnosti dieťaťa: kategória 0, kategória 0+, kategória1, kategória 2, kategória 3.

Kategória 0: Táto kategória autosedačiek sa používa pre novorodeniatka a deti do prvého roku s hmotnosťou do 10 kg. Sú to takzvané vajíčka, sú ľahko prenosné a často majú výplne aby bolo bábätko správne tvarované.  Bábätko v ňom môžete bez prebudenia komfortne prenášať. Môžu byť montované len v proti smere jazdy a dieťa je upevnené väčšinou päťbodovým bezpečnostným pásom.

Kategória 0+: Je učená pre deti vo veku do 2 rokov s maximálnou hmotnosťou 13 kg. Tiež musí byť zásadne namontovaná v proti smere jazdy. Veľkou výhodou tohto typu autosedačky je, že svoje dieťatko môžete ľahko prenášať či už pri cestovaní alebo pri každodenných nákupoch a tiež ich môžete samozrejme využiť aj doma ako lehátko pri kŕmení. Niektoré typy kočíkov sa dajú upevniť aj na podvozok kočíka. Pri výbere tejto autosedačky nesmiete zabudnúť aj na to, že by mala mať zvýšené a zosilnené bočnice okolo hlavičky a mala by mať výškovo nastaviteľné pásy s centrálnym nadstavením.

Kategória 1: Je určená deťom od deviatich mesiacov do štyroch rokov s hmotnosťou od 9 do 18kg kde už dieťa začína samé sedieť, ale ešte stále potrebuje oporu.  Tieto autosedačky sa väčšinou upevňujú na zadné sedadlá v smere jazdy, ale keď je dieťa ešte malé, autosedačka môže byť upevnená aj v proti smere jazdy. Výhodou je, že sú vyššie a dieťa tak vidí von oknom. Mali by byť povinne vybavené nastaviteľným bezpečnostným pásom v oblasti rozkroku. Dieťa je väčšinou pripútané päťbodovými pásmi s centrálnym uťahovaním. Ľahko sa upevňujú do auta a veľmi dobre držia na sedačke. Môžete k nim prikúpiť či už držiak na pitie alebo hrací pultík.

Kategória 2: Je prispôsobená deťom od veku od troch do šiestich rokov s hmotnosťou od 15 do 25 kg. Upevňujú sa v smere jazdy na zadné sedadlá a v týchto autosedačkách deti už nemajú vlastné pásy a preto sa upevňujú klasickým trojbodovým bezpečnostným pásom, ktorý je umiestnený v aute. Dieťa je v tomto veku pomerne už dosť vysoké, preto sú lepšie tie autosedačky, ktoré sú vybavené dostatočnou podperou hlavovej časti.  Tiež je dobré keď je polohovateľná kvôli pohodlnejšiemu spaniu. Ku všetkým autosedačkám tejto kategórii je dobré dokúpiť polstrovanie na autopás. 

Kategória 3: Táto kategória je určená pre deti vo veku 5 do 12 rokov s hmotnosťou od 22 do 36 kg, respektíve do 150 cm. Montujú sa na zadné sedačky v smere jazdy. Autosedačka sa skladá z opierky hlavy, opierky chrbta a podsedáku, ktorý možno používať samostatne len u tejto kategórii. Niektoré sedačky majú nastaviteľnú šírku sedadla i opierky chrbta a možno ich naklápať. Súčasťou niektorých typov sú aj opierky na ruky. Väčšinou však dieťa od 25kg nechce autosedačku ale len podsedák, ktorý je používaný spolu s trojbodovým bezpečnostným pásom v aute. Pás je vedený tak ako u dospelých - v oblasti panvy a cez kľúčnu kosť - nie na krku.

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 24 z 322 položiek
Zobraziť 1 - 24 z 322 položiek

Follow us on Facebook