Pre deti

5 krátkych rozrpávok pre deti

Rozprávka 1: „O mačke a myši“

Bolo raz jedno malé mestečko, v ktorom žil roztomilý kocúrik menom Micka. Micka bol veľmi hravý a rad sa hrával s inými zvieratkami v mestečku. Jedného dňa sa rozhodol, že pôjde na lov a pokúsi sa uloviť si nejakú myšku. Vybral sa teda do lesa, kde náhodou natrafil na malú myšku menom Mysu. Mysu sa veľmi bála, lebo sa myslela, že Micka ju chce uloviť. Micka sa však rozhodol, že Mysu nechá na pokoji a radšej si s ňou zahrá. Odvtedy sa stali veľkými kamarátmi a spolu sa hrávali a dobrodružili každý deň.

Rozprávka 2: „O zlatej rybke“

Bolo raz jedno malé jazierko, v ktorom žil jeden veľký sumec menom Sumo. Sumo bol veľmi šťastný, lebo mal v jazierku úplne všetko, čo potreboval. Jedného dňa sa však do jazierka dostala malá zlatá rybka menom Zlatka. Zlatka sa veľmi bála, lebo sa myslela, že Sumo ju chce zjesť. Sumo sa však rozhodol, že Zlatke pomôže a ukáže jej najkrajšie miesta v jazierku. Odvtedy sa stali veľkými kamarátmi a spolu plávali a objavovali nové miesta každý deň.

Rozprávka 3: „O včeličke a motýlikovi“

Bola raz jedna malá včelička menom Oľka, ktorá žila v úli s ostatnými včelami. Oľka bola veľmi pracovitá a rada sa prechádzala po kvetinách, aby nasbierala nektár. Jedného dňa sa včelička stretla s motýlikom menom Motýľik. Motýľik bol veľmi krásny a Oľka si ho hneď obľúbila.

„Ahoj, včelička,“ pozdravil ju Motýľik. „Ahoj, motýlik,“ odpovedala Oľka. „Čo robíš?“ spýtala sa Motýľik. „Nasbieram nektár na zimu,“ odpovedala Oľka. „To je veľmi pracovité,“ povedal Motýľik. „Áno, ale mám rada prácu,“ odpovedala Oľka.

Motýľik sa na ňu usmial a povedal: „Mne sa viac páči lietanie a objavovanie nových miest. Môžem ťa niekam zobrať?“ Oľka sa naňho pozrela a povedala: „Áno, veľmi rada.“ A tak sa Motýľik chytil Oľky za ručičky a vzal ju na prelet nad lesom. Oľka sa cítila ako na obláčiku a bola veľmi šťastná.

Po návrate do úľa sa Oľka s Motýľikom rozlúčila a povedala: „Ďakujem ti za krásny let. Môžeme sa znova stretnúť?“ Motýľik sa na ňu usmial a povedal: „Samozrejme, rád sa s tebou znova stretnem.“ A tak sa Oľka a Motýľik stali najlepšími priateľmi a spolu lietali po krajine a objavovali nové miesta.

Rozprávka 4: „Ako sa zbavili žaby hmyzu“

Bola jedna krásna jarná noc a všetky žaby v malom lúčnom jazierku sa tešili z teplého slniečka a vody. Vtom sa však z ničoho nič objavila obrovská mravčia kráľovná a začala sa im hnusiť do jazierka. Žaby sa báli, že ich mravce zjedia, ale malá žabka sa rozhodla, že sa nevzdá bez boja.

Vyplazila jazyk a chytila mravčiu kráľovnú za nohu. Mravčia kráľovná sa zľakla a začala sa brániť, ale malá žabka bola rýchlejšia a silnejšia. Neskôr sa všetky žaby dozvedeli, že malá žabka má v sebe veľkú silu a odvahu. A tak sa žaby zbavili hmyzu a už sa nikdy neobávali, že by ich niekto ohrozil.

Rozprávka 5: „Snehuliak a škaredá kačica“

Bola raz jedna zima, kedy bolo veľa snehu a všade bolo krásne. V tomto čase žil malý snehuliak menom Sněhuláček, ktorý bol veľmi šťastný a radostný. Raz sa rozhodol, že pôjde na prechádzku do lesa, aby sa prešiel a pozrel sa na krásne zimné krajinky.

Keď prechádzal lesom, stretol škaredú kačičku, ktorá sa mu zdala ešte škaredejšia ako on. Snehuliak sa na ňu pozrel a povedal: „Čo sa stalo, prečo si taká škaredá?“ Kačička sa naňho pozrela a povedala: „Lebo som šťastná!“ Snehuliak sa na ňu pozrel a povedal: „Tak to si krásna taká, aká si.“

Kačička sa naňho usmiala a povedala: „Ďakujem, ty si tiež krásny taký, aký si.“ A tak sa snehuliak dozvedel, že krása je len v očiach pozorovateľa a že v skutočnosti je každý krásny taký, aký je. Odvtedy sa Snehuliak a škaredá kačička stali najlepšími priateľmi a chodievali spolu na prechádzky do lesa.

Mohlo by Vás zaujímať

Pre deti

9 najlepších vtipov pre deti

Prečo sa vtáčik oženil s mravcom? Lebo sa zamiloval ako blázon. Prečo sa slon nikdy nečistí zuby? Lebo má tak
Pre deti

Najlepšie darčeky pre deti – Inšpirujte sa

Darčeky pre deti sú vždy radosťou pre celú rodinu. Nie je nič lepšie ako vidieť úsmev na tvári našich malých