Žiadne produkty
Ahoj mamičky, oteckovia, starkovci, krstný rodičia a všetci, ktorý ste chceli potešiť svojich blízkych a zapojili ste sa do našej súťaže. Vyžrebovali sme výhercov a tu sú ich mená.
Zapoj sa do našej predvianočnej súťaže a vyhraj jednu z týchto skvelých cien!
Keďže bábätko väčšinu času do veku troch rokov prespí, mamičky a oteckovia chcú mať istotu, že vybrali ten správny matrac vhodný pre zdravý vývoj svojho dieťatka .
Ihneď po pôrode je novorodenec podaný matke (pokiaľ to zdravotný stav matky i dieťaťa aspoň trochu dovolí), ide o tzv. bonding, ktorý je veľmi významný ako pre mamičku, tak i pre bábätko.
Novorodencom sa nazýva práve narodené dieťa, tento termín sa používa na označenie dieťaťa od narodenia do konca dvadsiateho ôsmeho dňa života. V novorodeneckom období sa dieťa adaptuje na nové prostredie a matka v tomto období prechádza obdobím šestonedelia.
Zábavné video v ktorom musí byť otecko v postieľke so svojim dieťatkom. Ak odíde začne plakať. Jednoducho chce dieťatko spať spolu s ockom.
Zbožňuje vaše dieťatko postavičky z rozprávky Mimóni alebo Angry Birds. Vyrobte si s ním spoločne technikou origami tieto veselé postavičky. Je to rýchle zábavne a dieťatko si precvičuje jemnú aj hrubú motoriku.
Toto video je užitočné pre mamičky. Je v ňom návod ako vyrobiť pre svoje deti lacnú a perfektnú modelovaciu hmotu. Budete k tomu potrebovať obyčajné suroviny, ktoré nájdete v každom obchode.
Skvelé video, v ktorom je návod ako si vyrobiť doma domček pre svoje dieťatko. Je to ľahké, lacné a kreatívne. Vyrobte taký domček aj svojmu dieťatku.
Krásne video ktoré zobrazuje ako dieťatko v brušku vníma svet.
Vo videu je zobrazené tehotenstvo od začiatku až po koniec v neuveriteľných 4 minútach.
Užitočné video pre maminky, ktoré chcú svoje bábätko kojiť no nevedia ako nato. Toto video vám ukáže správnu techniku kojenia.
Vo videu môžete vidieť aké je bábätko veľmi spokojné pri tejto metóde. Tento kontakt je pre novorodencov veľmi dôležitý. Však každá mamička chce dopriať svojmu dieťatku pocit bezpečia a lásky.
Užitočné video ako prebaliť bábätko je výborne pre mamičky, ktoré majú prvé dieťatko. Vo videu je znázornené ako vyzliecť, prebaliť a opäť obliecť bábätko.
Nakoľko vyvolávanie pôrodu je zásahom do prirodzených procesov tela, plod, ktorý nie je na nástup pôrodných kontrakcií ešte pripravený, sa môže kvôli indukcii dostať do tiesne. Pôrodné sťahy umocnené liekmi či vonkajšími zásahmi do pôrodu môžu mať iný priebeh, charakter a najmä intenzitu než kontrakcie prirodzené. Môže to viesť k tomu, že sa bábätko v maternici dostane do nepriaznivej polohy pre pôrod. To následne vyvoláva potrebu ďalších zásahov
Vyvolanie pôrodu nie je jednoduchou, ale naopak veľmi citlivou záležitosťou a nevyhnutnou podmienkou jeho úspechu je pripravenosť pôrodných ciest (stav hrdla maternice).
K pôrodu dvojčiat cisárskym rezom môže dôjsť z viacerých dôvodov. Napr. v prípadoch, nepriaznivých polôh dvojčiat, v prípade, že sa odhadovaná pôrodná hmotnosť dvojčiat líši o viac ako pol kilogramu, pri chronickom ochorení matky (cukrovka, choroby srdca a pod. ), keď dôjde k vážnym pôrodným komplikáciám. Cisársky rez je indikovaný vždy u jednovaječných dvojčiat.
Prirodzený pôrod sa odporúča u dvojčiat, ktoré sú obe dolu hlavičkou, príp. keď prvé dvojča (dvojča, ktoré je uložené v panve nižšie) je uložené dolu hlavičkou a druhé dvojča koncom panvovým.
Rodičia dvojčiat môžu mať často zmiešané pocity z toho, čo ich s príchodom dvoch potomkov súčasne, čaká. Odvahu a radosť môžu striedať určité pochybnosti a obavy. Nastávajúci rodičia sa musia od začiatku snažiť s touto situáciou vyrovnať a hľadať na nej pozitívne stránky. Majte na pamäti, že vy ako nastávajúci rodičia, máte nepochybne dostatok síl, aby ste svoje dvojčatá zvládli.
Jednovaječné dvojčatá vznikajú „chybou" pri delení zárodočnej bunky, teda rozdelením jedného vajíčka oplodneného jednou spermiou a to v rôznych štádiách vývoja.
Normálne tehotenstvo trvá zhruba štyridsať týždňov. O potermínovej gravidite teda hovoríme až vtedy, ak trvá tehotenstvo dlhšie než štyridsaťdva týždňov. Práve vtedy začína placenta, ktorá vyživuje plod v maternici, rýchlo starnúť. Placenta je orgánom s obmedzenou životnosťou a v prípade, že prestáva plniť svoju funkciu, môže to ohroziť plod.
Narodenie dieťatka je vždy výnimočnou udalosťou. Ak na svet prídu hneď dve bábätká naraz, je to dvojnásobný zázrak. Pokúsime sa zodpovedať základné otázky, ktoré sa týkajú pôrodu dvojčiat.
Zábavné videá s detskou tématikou. Oteckovia v akcii ukazujú čo dokážu. Videá pri ktorých sa popukáte od smiechu.
Videonávod ako správne kúpať a držať miminko. Užitočné video pre budúce mamičky prvorodičky bez skúseností.
Cvičenie pre mamičky aj najmenších. Náučné videá o cvičení pre mamičky aj najmenších. Cviky pre správne držanie chrbtice, pekné bruško a mnoho viac.
Hračky tvoria pre každé dieťa dôležitú a neoddeliteľnú súčasť ich detstva. Správny rozvoj dieťaťa závisí samozrejme aj od vhodného výberu hračiek. Hračka vie dieťa najviac potešiť, a motivovať a je preto dôležité, aby hračka mala aj nejaký prínos pre jeho vývoj.
S koncom 12. mesiaca vývoja dieťaťa sa z dojčaťa stáva batoľa. Ročné dieťa je veľmi samostatné, preskúmava okolitý svet, je zvedavé, rado pomáha a upratuje.
11. mesiac vývoja dieťaťa je prevratným obdobím, kedy sa dieťa začína omnoho rýchlejšie pohybovať. Záleží od schopností dieťaťa, či zvláda lezenie po štyroch, plazenie alebo už samostatnú chôdzu.
V 10. mesiaci vývoja sa vývoj dieťatka trochu spomalí. Telo sa začína po stránke fyzickej a psychickej pripravovať na prvé kroky a samotnú chôdzu. Dieťa napreduje a presúva sa z fázy plazenia do fázy lezenia po štyroch.
9. mesiac vývoja dieťaťa sa označuje v odborných publikáciách aj termínom „Univerzita detského veku“, nakoľko sa v tomto mesiaci deti začínajú neustále hrať s hračkami a prostredníctvom nich sa hrajú i s dospelými. Baví ich hádzanie hračiek na zem a pokiaľ dieťatku hračku mamička alebo blízka osoba podáva, má veľkú radosť a hračku opätovne hádže na zem. Túto "hru" môžete opakovať aj niekoľkokrát po sebe a dieťa bude zakaždým nadšené z toho, že sa
Vo 8. mesiaci vývoja už dieťa samostatne sedí a rukami sa môže voľne hrať. Vlastnou silou sa dokáže pritiahnuť a postaviť sa na krátku dobu na nohy.
V 7. mesiaci vývoja sa začína dieťa premiestňovať z jedného miesta na druhé. Pretáčanie z chrbta na bruško a naopak je pre dieťa už pomerne jednoduché a často preferované.
V 6. mesiaci vývoja dieťa zaznamenáva dieťa jednu z najdôležitejších etáp svojho života. Pre mamičku končí obdobie pokoja a pohody, polročné dieťatko chce totiž začať samostatne poznávať svet.
V 5. mesiaci vývoja začína byť dieťa aktívnejšie a začína sa viac hýbať a objavovať svet. Snaha o pretočenie sa z chrbta na bruško je stále intenzívnejšia a dieťa to vníma ako veľkú zábavu.
Vo 4. mesiaci svojho vývoja začína dieťa okrem hlavičky ovládať i zadnú časť svojho tela. V tomto období môže mamička svoje bábätko na malú chvíľu umiestniť do lehátka so sklonom 45° tak, aby malo podsadený zadoček a chrbátik doguľata.
Dieťa v 3. mesiaci svojho vývoja začína o sebe dávať vedieť, či už milými úsmevmi alebo pokrikmi. Začína okolo seba vnímať dej a pozoruje, čo sa okolo neho odohráva.
V 2. mesiaci vývoja dieťaťa sa z mesačného novorodenca stáva dojča. Mamičkám sa blíži koniec šestonedelia. Počas prvého mesiaca života dieťaťa sa maminka s bábätkom zoznámila a zžila a pre oboch začínajú mať dni určitý poriadok a pravidlá.
Dieťatko je na svete iba pár minút a už mu začal 1. mesiac vývoja, ktorý je náročný ako pre maminku, tak pre novonarodené bábätko. Prvé dni a týždne sú pre maminku a dieťa najdôležitejšie.
Proces, ako je pôrod, sa do detailov naplánovať nedá. Je pravdou, že predstavy sa môžu od skutočnosti líšiť. Aj napriek tomu je dôležité si svoj pôrodný plán vopred pripraviť.
Pôrod v zahraničí vás môže stáť približne toľko ako dovolenka. Pokiaľ sa budete zdržiavať v Európske únii, platí vám karta poistenca a väčšina úkonov je preplácaná.