Pomôžeme Vám s výberom detského matraca

Pomôžeme Vám s výberom detského matraca

Ako vybrať vhodný matrac pre bábätko?

 

   Keďže bábätko väčšinu času do veku troch rokov prespí, mamičky a oteckovia chcú mať istotu, že vybrali ten správny matrac vhodný pre zdravý vývoj svojho dieťatka .

  

   Ani vy si neviete vybrať vhodný matrac pre bábätko? V dnešnej dobe je nespočetné množstvo matracov na našom trhu . Pur-penové, latexové,s kokosovým vláknom,HR pena, pamäťová pena, mäkkšie, tvrdšie,... Stop ,stop...Neľakajte sa ,nie je to až také zložité, ako to na prvý pohľad vyzerá. Mohlo by vám pomôcť pár záchytných bodov.

  

   Netreba zabúdať na to najdôležitejšie a to vhodný rozmer matraca ,aby sa vám nestalo ,že matrac bude síce kvalitný ,ale do postieľky buď nevojde, alebo bude primalý. Typický rozmer matracov je 120 x 60 cm, ale na trhu sú v ponuke matrace na mieru ,nakoľko všetky postieľky nemajú ten istý rozmer. Preto by ste mali kupovať postieľku spolu s matracom. Ak už postieľku máte ,alebo ste ju kúpili skôr, je potrebné zmerať ju.

 

   Tvrdší, alebo mäkší matrac? Väčšina odborníkov odporúča tvrdší matrac. Nakoľko bábätko má pred narodením váhu tak okolo 2 až 5 kíl a má jemnú, krehkú kostru, je dôležitá pevná opora chrbátika.

 

   Preto, keď hovoríme o matraci, povedzme si niečo aj o rošte . Ten by mal byť pevný , pretože detičky sú živé, ale zároveň taký, aby matrac dýchal. Najvhodnejší je preto rošt s latkami zo smrekového dreva. Do troch rokov nie je nutné kupovať lamelový rošt.

 

   Čo sa týka materiálov nezabúdajme na to, že dieťatku sa stávajú rôzne nehody, preto pri kúpe matraca dbajme na to, aby bol poťah odnímateľný, tak aby sa dal oprať. Kúpiť sa dajú rôzne antialergické poťahy. Tiež sú na trhu aj nepremokavé podložky na matrac, ak by sa dieťatko pocikalo.

 

   Akú penu zvoliť pri kúpe matraca? Povedali sme si, že bábätko má jemnú kostru, ktorá potrebuje pevnú oporu. Pena by mala súčasne dobre dýchať. Čím väčšia hustota peny, tým pevnejší matrac, preto je veľmi vhodná latexová pena. Vynikajúce sú aj sendvičové matrace : latex, kokosové vlákno, latex. Kokosové vlákno zabezpečí, že sa v matraci nebudú držať baktérie a roztoče, a matrac bude vzdušný a pevný. Tým pádom ani pamäťová pena nie je vhodná, lebo zadržiava pot. Menej vhodná je Pur pena , pretože je riedka a rýchlo sa vyleží. Vhodnejšia je HR pena pretože je hustejšia. Aspoň raz do mesiaca by sme mali matrac otočiť.

V prípade, že už máte matrac, postieľku a rošt doma a hľadáte obliečky a perinku, spomeňme ešte, že pre zdravý vývin chrbtice dieťatka, nie je vhodné podkladať mu pod hlavu vankúšik.

Detské matrace z ponuky www.beťárik.sk

Follow us on Facebook