Magazín

Koľko mlieka má vypiť novorodenec? (ODPOVEĎ)

Množstvo mlieka, ktoré by malo vypiť novorodené dieťa, sa líši v závislosti od veku, hmotnosti a individuálnych potrieb dieťaťa. Novorodenci sú obvykle hladní a potrebujú sa najesť každé 2-3 hodiny.

V prvých dňoch života by malo dieťa vypiť asi 20-30 mililitrov (ml) mlieka za každých jednu hodinu, čo je asi 1-1,5 unce (oz). To sa postupne zvyšuje na asi 120-150 ml (4-5 oz) mlieka za každé kŕmenie počas prvých 2-3 týždňov.

V prvom mesiaci života by malo dieťa vypiť asi 150-200 ml (5-7 oz) mlieka za každé kŕmenie, čo by malo byť asi 8-12 krát denne. Počas druhého mesiaca života by množstvo mlieka, ktoré dieťa vypije za každé kŕmenie, mohlo klesnúť na asi 120-180 ml (4-6 oz) a počet kŕmien denne by sa mohol znížiť na 6-10 krát denne.

Je dôležité, aby ste sa poradili s lekárom alebo pediatrom, ak máte obavy ohľadom množstva mlieka, ktoré vypije vaše dieťa, alebo ak má dieťa problémy s priberaním na váhe alebo s kŕmením. Váš lekár alebo pediatr vám poskytne odporúčania na základe veku a hmotnosti dieťaťa a jeho individuálnych potrieb.

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

10 najlepších novoročných prianí

Novoročné prianie je želanie alebo želanie, ktoré si ľudia vyjadrujú počas osláv Nového roka. Nový rok sa oslavuje v rôznych
Magazín

Novorodenecké akné – Čo to je a ako ho riešiť?

Novorodenecké akné je vyrážka, ktorá sa objavuje na tvári a hrudi novorodencov v prvých týždňoch ich života. Je spôsobená uvoľňovaním