Rodinná hra Ťavie dostihy

21,66 €

82135

Nový produkt

Popis produktu

Výborná rodinná spoločenská hra Ťavie dostihy. Koho ťava je najrýchlejšia a koho najpomalšia? Tipnite si a vyhrajte kopec peňazí. Táto spoločenská hra je výborná pre rodiny, ktoré chcú efektívne vyplniť svoj spoločný čas.

Spoločenská hra Ťavie dostihy je výborná rodinná hra.

Pripraviť, na štart, pozor, TERAZ! Najväčšie ťavie dostihy uprostred Sahary práve odštartovali a vy máte jedinečnú možnosť zarobiť poriadny balík peňazí. Stačí si len staviť na toho správneho „koňa“! Ale nebude to také jednoduché, stávkarov lačných po výhre je na dostihoch veľa. Ťavy sa predháňajú a do poslednej chvíle nie je isté, ktorý z nich pretne cieľovú pásku ako prvý. K úspechu budete potrebovať správny odhad, včasné rozhodovanie a samozrejme aj trochu šťastia.

Jednoduchá rodinná hra pre 2-8 hráčov. Hráči v úlohe egyptských zbohatlíkov stávkujú na ťavu, ktorá preteky vyhrá a ktorá naopak prehrá. Nie je to jednoduché, keďže sa poradie v pretekoch veľmi rýchle mení. Ťavie dostihy sú typická rodinná hra, ale užijú si ju aj náročnejší hráči, keď si budú chcieť zahrať niečo oddychové.

Princíp hry: Hra pozostáva z obdĺžnikového herného plánu, ktorý predstavuje závodnícku trať, tribúny a paddocky jednotlivých stajní. Kartónová pyramída slúži ako shaker pre kocky, ktoré určujú rýchlosť jednotlivých závodníkov v danej etape.  Hra je rozdelená na niekoľko etáp. Etapa predstavuje úsek (alebo pomyselné kolo), za ktorý sa všetky ťavy pohnú. Etapa končí vtedy, keď sa z pyramídy minú všetky kocky. Hráči si môžu počas svojho ťahu vybrať zo štyroch možných akcií - môžu si vziať kartičku etapovej stávky, staviť na víťaza alebo posledného pretekára závodu, postaviť ťavám do cesty fata morgánu alebo oázu, alebo ťavy popohnať vpred. Čím skôr si hráč na ťavu v závode staví, tým viac peňazí môže získať. Pokiaľ staví nesprávne, môže o peniaze samozrejme prísť. V hre môžete stávkové riziko rozložiť nasledujúcimi spôsobmi - buď stavíte na viacero tiav, alebo viackrát na jednu ťavu. Pokiaľ sa hráč rozhodne ťavu popohnať, vezme do rúk pyramídu zatrasie ňou nechá odtiaľ vypadnúť jednu kocku, na ktorej padnú čísla od 1 do 3. O toľko políčok sa ťava pohne. Pokiaľ sa ťava dostane na políčko už obsadené konkurenčnou ťavou, vylezie konkurenčnej ťave na hrb. Ak sa niektorá zo spodných tiav pohne, pohnú sa s ňou aj ťavy na jej chrbte.  Umiestnené fatamorgány a oázy ťavy zrýchľujú a spomaľujú. Po ukončení každej etapy nastupuje vyhodnotenie úspešnosti stávkarov. Niekto peniaze vyhrá, niekto o ne príde. Hra končí keď ťavy prejdú cieľovou rovinkou. Vtedy sa vyhodnotí posledná etapa, stávky na víťaza alebo posledného závodníka. Následne si hráči prepočítajú peniaze a ten, ktorý má na konci hry najviac - vyhráva. Hru môže hrať až osem hráčov, pričom čím väčší počet, tým väčšia zábava, ale zároveň menšia kontrola hry. 

Hra obsahuje: herný plán, pyramídu, 5 tiav, 5 kociek, 40 stávkových kariet, 8 doštičiek púšte, 15 kartičiek etapových stávok, 5 doštičiek pyramídy, žetón začínajúceho hráča, 50 mincí, 20 kariet bankoviek a pravidlá v českom a slovenskom jazyku Hra získala ocenenie Spiel des Jahres  2014.

Spoločenská hra je určená pre deti od 8 rokov. Doba hrania je 20 až 30 minút. Počet hráčov môže byť 2 - 8.

Parametre produktu

MateriálPapier / Polyetylén
ZnačkaAlbi
Vekod 8 rokov
Druh spoločenskej hryRodinné hry
Počet hráčov2-8
Doba hrania v minútach20-30
DodanieDo týždňa

Recenzie zákazníkov

Pridajte recenziu

Rodinná hra Ťavie dostihy

Rodinná hra Ťavie dostihy

Výborná rodinná spoločenská hra Ťavie dostihy. Koho ťava je najrýchlejšia a koho najpomalšia? Tipnite si a vyhrajte kopec peňazí. Táto spoločenská hra je výborná pre rodiny, ktoré chcú efektívne vyplniť svoj spoločný čas.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30):