Robinson Crusoe

81180

Nový produkt

Albi

Spoločenská hra Robinson Crusoe je strategická hra, v ktorej zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami.

Viac detailov

45,83 €

Pridať do zoznamu želaní

Detaily

Robinson Crusoe je strategická kooperatívna hra pre 1 až 4 hráčov, ktorá Vás dostane svojou atmosférou. 

Hra ponúka dokonca 8 rôznych scenárov vr. bonusových scenárov King Kongov ostrov a Livingstone. V každom scenári zažijete nové dobrodružstvo, kde napr. budete mať za úlohu zháňať drevo na vybudovanie signálnej vatry, preskúmať opustené dediny domorodcov alebo sa vysporiadať pri erupcii strašného vulkánu. Robinson Crusoe to všetko ponúka a ešte omnoho viac.

Buďte si ale istí, že vás hra zadarmo rozhodne vyhrať nenechá. Ukážka: „Pokojná plavba do Nového sveta sa zmenila na katastrofu, kedy sa nás v temnote noci zmocnila tropická búrka a vrhla loď na útesy. Mysleli sme, že je koniec. Ako sa ale ukázalo, bol to iba začiatok. Svitanie nás našlo vyvrhnutých na piesčitej pláži opusteného ostrova posiateho palmami a prvé čo nás napadlo bolo, že nás postihol osud Robinsona. Ostrov, na ktorom sme sa ocitli na nás najprv pôsobil ako pokojné a priateľské miesto. Ako zradný pocit to bol, sa hneď na to ukázalo. Žiadny pokoj ani bezpečie. Na každom rohu na nás číhali nástrahy tohto prekliateho ostrova. Silné búrky, zradné choroby a krvilační kanibali stenšovali naše rady. My sme však vzdorovali, zháňali sme drevo, postavili úkryt, vyrobili si provizórne nástroje, nechali vzplanúť vatru, ktorá nám poskytla nádej, že budeme zachránení. Lenže nádej je vrtkavá dáma...“

Príprava hry: Jeden alebo štyria hráči si vyberú scenár, pripravia komponenty (žetóny, kocky a karty) na hrací plán podľa inštrukcií karty scenára a každý hráč vyberie postavu, pričom v určitom počte hráčov možno do hry pridať aj postavu Piatka alebo psa.

Priebeh hry: Každý scenár určuje maximálny počet kôl, dokedy je potrebné splniť cieľ. Hrá sa na kolá a v každom kole sa vyhodnotí 6 štádií v danom poradí, pričom hráči umiestňujú postavy na akčné pole a vyhodnocujú ich efekty iba v akčnom štádiu, v ostatných štádiách sa dozvedia, čo ich na ostrove postretlo: Štádium udalostí - vyhodnotí sa efekt karty udalosti.

Štádium morálky - podľa aktuálneho stavu morálky družiny získa prvý hráč odmenu alebo postih;

Produkčné štádium - hráči získajú do spoločnej zásoby jedlo a / alebo drevo podľa ikoniek na dieliku ostrova, kde majú tábor.

Akčné štádium - v tomto štádiu môžu hráči poslať svoje postavy vykonať niektoré z dostupných akcií, pričom ich umiestňujú všetci naraz a vyhodnocujú podľa poradia na hracom pláne. Je možné reagovať na ohrozenie karty udalosti, ísť loviť, vyrábať predmety a zbrane alebo vylepšovať tábor (stavať prístrešok a vylepšovať jeho strechu či obranu), zbierať suroviny, preskúmavať ostrov, upratovať tábor alebo odpočívať.

Štádium počasia - pokiaľ to scenár alebo nejaká udalosť prikazuje, hráči vyhodnotia hod kockou počasia.

Nočné štádium - hráči môžu premiestniť tábor na susedný diel ostrova, zo spoločnej zásoby musia minúť jedlo za každú postavu a byť pod prístreškom (inak dostanú zranenie) a vyhodnotia sa prípadné nočné efekty.

Koniec hry: Hra končí výhrou družiny, keď sa im podarí splniť cieľ popísaný v scenári. Podmienky prehry určuje scenár taktiež, ale družina väčšinou prehrá, akonáhle zomrie jeden z jej členov alebo pokiaľ do určeného počtu kôl nestihnú splniť cieľ.

Hra obsahuje: herný plán, 11 dielikov ostrova, žetón prvého hráča, 30 kariet vynálezov, kartu založenia tábora, 30 nálepiek na figúrky, 9 akčných kociek, 3 kocky počasia, 73 karet udalostí, 3 karty vraku, 22 žetónov ďalších efektov, 12 žetónov zranenia, drevené komponenty, 4 obojstranné karty scenárov, 4 obojstranné karty postáv, karty dobrodružstva (30 kariet zberu surovín, 30 kariet budovania, 30 kariet prieskumu), kartu a figúrku Piatka, kartu a figúrku psa, 8 figúrok hráčov, 10 dodatočných figúrok, žetón koša, žetón vreca, 6 číselných žetónov, 52 kariet záhad, 8 kariet počiatočného vybavenia, 16 kariet zvierat, 5 modrých značiek, 14 čiernych značiek, 14 bielych značiek, značku kolesa, 5 značiek zranenia, 2 žetóny mrakov, 3 žetóny dobrodružstva, 22 žetónov objavu, žetón tábora/úkrytu, 20 žetónov odhodlania, žetón skratky, žetón búrky a pravidlá v češtine.

Spoločenská hra je vhodná pre deti od 12 rokov. Doba hrania je približne 120 minút a viac. Počet hráčov je 1 a viac.

Tabuľka dát

Materiál Papier / Polyetylén
Značka Albi
Vek od 12 rokov
Druh spoločenskej hry Strategické hry
Počet hráčov 1+
Doba hrania v minútach 120+
Dodanie Do týždňa

Recenzie

Napísať recenziu

Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Spoločenská hra Robinson Crusoe je strategická hra, v ktorej zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami.

Prevedenia

 • Kód: 13969

  Výrobca: Albi

  Strategická hra Quarto
  Recenzie: 0

  Spoločenská hra s názvom Quarto je abstraktná strategická hra pre 2 hráčov. Spoločenská hra je drevená. Je to jedna z mála hier, kde rozhodujete o ťahu súpera. Je vhodná pre deti od 8 rokov.

  24,99 €
 • Kód: 86130

  Výrobca: Albi

  Andor legendy
  Recenzie: 0

  Spoločenská hra Andor je dobrodružná strategická hra z prostredia Andoru. V tejto hre uzdravujete kráľa, hľadáte diamanty, alebo ničíte draka.

  31,66 €

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Follow us on Facebook