Leo musí ku kaderníkovi

76136

Nový produkt

Albi

Spoločenská hra Leo musí ku kaderníkovi je roztomilá rodinná hra. V tejto hre sa hráči spoločne snažia Leovi naplánovať cestu ku kaderníkovi tak, aby tam stihol dôjsť pred zatváracou dobou. Je výborná na precvičenie pamäti, spolupráce a bezchybného plánovania.

Viac detailov

9,99 €

Pridať do zoznamu želaní

Detaily

Lev s menom Leo sa rozhodol vyraziť ku kaderníkovi, pretože mu jeho hriva už prerastá cez hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má množstvo kamarátov, ktorých cestou ku kaderníkovi môže stretnúť a zdržať sa s nimi rozprávaním. Najradšej sa rozpráva s levicou Elzou, s ktorou sa vydrží rozprávať aj 5 hodín. Dokážete Lea doviezť do kaderníckeho salónu skôr, ako kaderník Bonobo svoj salón zatvorí?

Leo je roztomilá kooperatívna hra pre celú rodinu, v ktorej sa hráči snažia spoločne Leovi naplánovať cestu ku kaderníkovi tak, aby tam stihol dôjsť pred zatváracou hodinou kaderníckeho salóna. Aby ste zvíťazili, budete potrebovať dobrú pamäť, dokonalú spoluprácu a bezchybné plánovanie.

Hra bola nominovaná na hru roku v Nemecku v kategórii pre deti (Spiel des Jahres 2016).

Príprava hry: Pred hrou najskôr hráči vytvoria z kartičiek, ktoré majú na jednej strane zviera a na druhej strane džungľu, cestu, ktorou sa Leo bude musieť ku kaderníkovi prebrodiť. Samotná hra má potom veľmi jednoduché pravidlá. Medzi hráčov sa rovnomerne rozdelia hracie karty. Tie majú rôzne farby a určujú, o koľko políčiek sa pri ich vyložení Leova figúrka pohne. 

Priebeh hry: Hráči se potom striedajú v jednotlivých ťahoch. Vo svojom ťahu hráč vyloží jednu zo svojich kariet. Figúrka Lea sa posunie o daný počet políčiek dopredu. Po ukončení pohybu sa otočí kartička, na ktorej svoj pohyb Leo skončil a zistí sa, koho stretol. Pokiaľ má doštička rovnakú farbu, ako vyložená karta, Leo sa nezarozprával a nestráca žiadny čas. Pokiaľ má ale kartička inú farbu ako má vyložená karta, Leo sa zarozprával a ručička na hodinách sa posunie podľa toho, ktoré zviera Leo stretol. Háčik je, že na to, aby dorazili k Bonobovi, majú hráči iba 12 hodín - potom Bonobo kaderníctvo zatvára a Leo sa tam musí vydať na ďalší deň. A Leova hriva (reprezentovaná malou skladačkou) znova o trochu narastie.

Hra teda spočíva v tom, objaviť, čo Lea na ceste čaká, pokúsiť sa zapamätať si jednotlivé nástrahy a  následne sa im spoločnými silami vyhnúť - potrebné je zdôrazniť, že hra je kooperatívna a preto sa očakává, že hráči budú svoje ťahy konzultovať a plánovať s ohľadom na ostatných. 

Hra obsahuje: 30 kartičiek cesty, 20 hracích kariet, štartovaciu kartičku, cieľovú kartičku, 5 kúskov puzzle, kartičku hodín, drevenú figúrku Lea, patent na pripevnenie ručičky k hodinám a pravidlá v českom a slovenskom jazyku.

Je vhodná pre deti od 6 rokov. Doba hrania je 30 minút a viac. Počet hráčov môže byť od 2 do 5.

Tabuľka dát

Materiál Papier / Polyetylén
Značka Albi
Vek od 6 rokov
Druh spoločenskej hry Rodinné hry
Počet hráčov 2-5
Doba hrania v minútach 30+
Dodanie Do týždňa

Recenzie

Napísať recenziu

Leo musí ku kaderníkovi

Leo musí ku kaderníkovi

Spoločenská hra Leo musí ku kaderníkovi je roztomilá rodinná hra. V tejto hre sa hráči spoločne snažia Leovi naplánovať cestu ku kaderníkovi tak, aby tam stihol dôjsť pred zatváracou dobou. Je výborná na precvičenie pamäti, spolupráce a bezchybného plánovania.

Prevedenia

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Follow us on Facebook