Magazín

7 nápadov na zdravé raňajky pre deti

Už vás nebaví stará raňajková rutina pre vaše deti? Chcete zmeniť veci na zdravšie možnosti? Ďalej nehľadaj! Tu je 10 nápadov na zdravé raňajky pre deti, ktoré sú chutné a zároveň výživné.

1. Ovsená kaša

Ovsené vločky na noc sú skvelou možnosťou na prípravu raňajok, ktoré možno ľahko prispôsobiť chuťovým preferenciám vášho dieťaťa. Jednoducho zmiešajte staromódny ovos, mlieko, lyžicu orechového masla a ľubovoľnú polevu (napríklad ovocie, orechy alebo semienka) v pohári alebo nádobe. Prikryte a nechajte cez noc v chladničke a ráno budete mať zdravé a sýte raňajky pripravené na cestu.

2. Jogurty

Jogurty sú chutnou a jednoduchou možnosťou raňajok, ktorú si môžete pripraviť za pár minút. Začnite vrstvením gréckeho jogurtu, granoly a obľúbeného ovocia vášho dieťaťa do pohára alebo pohára. Vrstvy opakujte, kým nie je nádoba plná, a na vrch posypte orechmi alebo semiačkami, aby ste dodali chrumkavosť.

3. Vaječné muffiny

Vaječné muffiny sú možnosťou raňajok nabitých proteínmi, ktoré sa dajú pripraviť vopred a ľahko sa prihrievajú počas celého týždňa. Jednoducho rozšľahajte vajcia, na kocky nakrájanú zeleninu a trochu syra a nalejte zmes do formy na muffiny. Pečte, kým stuhne, a budete mať várku prenosných raňajkových muffinov pripravených na cestu.

4. Smoothie

Smoothie predstavuje lahodnú a osviežujúcu možnosť raňajok, ktorú možno prispôsobiť obľúbeným ovocím a polevou vášho dieťaťa. Jednoducho zmiešajte mrazené ovocie, jogurt a trochu mlieka alebo vody, aby ste vytvorili hustý a krémový základ smoothie. Smoothie nalejte do misky a navrch posypte granolou, orechmi alebo semiačkami pre chrumkavosť.

5. Avokádový toast

Avokádový toast je jednoduchá, ale uspokojujúca možnosť raňajok, ktorá je plná zdravých tukov. Jednoducho roztlačte avokádo na kúsok celozrnného toastu a posypte soľou, korením a inými požadovanými polevami (ako sú cherry paradajky alebo mikrozeleniny).

6. Raňajkové burrito

Raňajkové burritá sú chutnou a sýtou možnosťou raňajok, ktoré sa dajú pripraviť za pár minút. Jednoducho zmiešajte vajcia, na kocky nakrájanú zeleninu a trochu syra a zmes zabaľte do celozrnnej tortilly. Nalejte obľúbenú salsu alebo horúcu omáčku vášho dieťaťa pre väčšiu chuť.

7. Banánové ovsené palacinky

Palacinky nemusia byť nezdravé! Tieto banánové ovsené placky sú vyrobené len z niekoľkých jednoduchých ingrediencií a sú zdravšou alternatívou k tradičným palacinkám. Jednoducho roztlačte zrelý banán a zmiešajte ho so staromódnym ovsom, trochou mlieka a škoricou. Zmes dáme po lyžičkách na rozpálenú panvicu a varíme, kým sa na povrchu nevytvoria bublinky. Otočte a varte ešte asi minútu a budete mať várku chutných a zdravých palaciniek, ktoré si môžete vychutnať.

Záver

Pre deti je k dispozícii veľa zdravých a chutných raňajok. Od ovsených kaší a jogurtov až po vaječné muffiny a smoothie misky. Pre chuťové preferencie každého dieťaťa si tu niečo nájdete. Tieto možnosti sú nielen chutné, ale sú tiež nabité živinami, ktoré poháňajú telo a myseľ vášho dieťaťa. Takže nabudúce, keď nebudete vedieť, čo na raňajky, vyskúšajte jedno z týchto raňajkových jedál vhodných pre deti.

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

10 najlepších novoročných prianí

Novoročné prianie je želanie alebo želanie, ktoré si ľudia vyjadrujú počas osláv Nového roka. Nový rok sa oslavuje v rôznych
Magazín

Novorodenecké akné – Čo to je a ako ho riešiť?

Novorodenecké akné je vyrážka, ktorá sa objavuje na tvári a hrudi novorodencov v prvých týždňoch ich života. Je spôsobená uvoľňovaním